Festyn Ekologiczny Ekomix

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
dlugogora_s.jpg

W ubiegły czwartek, 25. czerwca, na terenie Nadleśnictwa Różańsko odbył się festyn ekologiczny Ekomix, organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach kampanii „Segreguję, odzyskuję, nie marnuję!”. W festynie wzięli udział uczniowie okolicznych szkół. Mieliśmy przyjemność gościć około 100 osób! 
W trakcie festynu dla uczestników przygotowanych było wiele atrakcji. Odbył się szereg konkursów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, w tym:

  • Ekologiczne rebusy
  • Czy znam drzewa polskich lasów?
  • Czy znam ssaki polskich lasów?
  • Przyrodnicze Koło Fortuny
  • Podchody ekologiczne „Poszukiwacze Zagubionych Odpadów”.

Młodzi ludzie mieli okazję wykazać się obszerną wiedzą i wygrać wiele atrakcyjnych nagród, a także drobne upominki w postaci breloków i pendrove’ów. Goście wzięli także udział w ognisku, w czasie którego można było upiec kiełbaski czy poczęstować się pyszną grochówką.Z nową energią uczestnicy przystąpili do dalszych atrakcji, jakim był spacer po rezerwacie przyrody „Długogóra”. W trakcie spaceru można było podziwiać unikalną przyrodę i wspaniale zachowany krajobraz młodoglacjalny.W czasie festynu przeprowadzono także zbiórkę nakrętek, w zamian za które uczestnicy otrzymali sadzonki krzewów, które już niedługo ozdobią szkolne i przydomowe ogródki, przypominając o tym, że warto segregować odpady.Festyn był też świetną okazją do chwili aktywnego relaksu na świeżym powietrzu oraz zaciśnięcia koleżeńskich więzi.Serdecznie dziękujemy Pani Marioli Kmieć, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Różańsku, za ogromne wsparcie, pomoc i dobre rady przy organizacji festynu Ekomix. Dziękujemy także Panu Tomaszowi Witkowi, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Różańsko oraz Burmistrzowi Gminy Dębno Panu Piotrowi Downarowi za stworzenie okoliczności do przeprowadzenia festynu. Ogromne podziękowania należą się również Panu Markowi Schillerowi za poprowadzenie nas w najpiękniejsze miejsca rezerwatu „Długogóra” i przekazanie wielu ciekawych wiadomości.
Najserdeczniej dziękujemy wszystkim uczestnikom – to głównie dzięki waszej obecności ten dzień był tak udany!
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Cała galeria tutaj.

Festyn Ekomix zorganizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach kampanii „Segreguję, odzyskuję, nie marnuję!”. Aleksandra Albińska