Gwiazdy ze świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 16 w Szczecinie

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
kalendarz_1_2.jpg

Chcielibyśmy dzisiaj się trochę pochwalić! W Szkole Podstawowej Nr 16 w Szczecinie świetlica szkolna podjęła się realizacji bardzo ciekawego projektu "Dzieci Pośród Gwiazd" pod opieką Pani Agnieszki Czachorowskiej. Głównym jego celem było włącznie dzieci we współodpowiedzialność za swoją edukację w szkole. Dzieci wybrały tematykę, która polegała na szukaniu odpowiedzi na pytanie: Jak powstał świat?, co skierowało je w stronę astronomii, która poszukuje odpowiedzi na podobne pytania. Cały projekt integrował naukę, sztukę oraz wychowanie.

W ramach działań odbyły się m.in. warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały wizerunki Słońca. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i rodzicami zdecydowali, że posłużą one do wydania kalendarza na 2019 rok. Powstały 2 kalendarze, zawierające prace przygotowane przez 37 autorów, które rezeszły się co do ostatniej sztuki.

I tutaj czekało nas ogromne zaskoczenie i zaszczyt ze strony uczniów SP 16, którzy zdecydowali, że dochód ze sprzedaży kalendarzy przekażą na rzecz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Szczecinie. To dla nas naprawde ogromne wyróżenienie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim 37 uczniom, Pani Agnieszce oraz rodzicom, bo to dzięki ich zaangażowaniu i dobrej woli, cała inicjatywa przyniosła tak wspaniały efekt: dzieci zgłębiły swoją wiedzę o świecie, a my możemy przyłożyć kolejną cegiełkę, żeby ten świat zachować w jak najlepszym stanie.

Dziękujemy!