III Dzień Mózgu w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie

dzien_mozgu.jpg

W marcu mieliśmy przyjemność wesprzeć bardzo ciekawą imprezę w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie – III Dzień Mózgu pod przewodnictwem pani Małgorzaty Majewskiej. W czasie imprezy odbyły się ciekawe wykłady oraz podsumowanie konkursu biologicznego. Z radością prezentujemy relację pani Małgorzaty Majewskiej z tego wydarzenia.

W dniu 16.03.2017r w Zespole Szkół Sportowych w XII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyły się obchody III Szkolnego Dnia Mózgu organizowane we współpracy z Oddziałem Szczecińskim Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika. Wydarzenie szkolne oraz Wojewódzki Konkurs Biologiczny dla uczniów gimnazjów objęte zostały Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Tradycyjnie przedsięwzięcie składało się z Konkursu Biologicznego oraz z sesji wykładowej. Uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu dr hab. prof. US Małgorzaty Puc o przyczynach alergii. Dr n.med Ewa Siwiec, PTP im. Kopernika przedstawiła treści związane z głodem mózgu. Wystąpienia przygotowali także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębnie na temat ‘Dlaczego tęcza jest tęczowa?’ czyli jak kolorowy jest świat. W sesji wykładowej wzięli udział uczniowie i absolwent XII Liceum Ogólnokształcącego w ZSS z klasy o kierunku ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo, którzy przedstawili treści związane ze znajomością literatury popularnonaukowej, w tym artykułach, które ukazały się w czasopismach opisujące budowę i procesy zachodzące w mózgu i układzie nerwowym człowieka. Uroczystość III Szkolnego Dnia Mózgu w ZSS zakończona została wręczeniem nagród dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uczniowie, którzy uzyskali I, II, III miejsce w konkursie odebrali nagrody ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Sponsorem uroczystości i nagród był Urząd Miasta Szczecin, Wydział Oświaty. Jak co roku nagrody dla uczestników Konkursu Biologicznego przekazało Biuro Okręgu Szczecin Ligi Ochrony Przyrody. Uczestnicy III Szkolnego Dnia Mózgu otrzymali również z LOP w Szczecinie broszury i materiały edukacyjne do wykorzystania dla zainteresowanych ochroną bioróżnorodności i przyrody oraz ekologią i ochroną środowiska.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu. Gorące podziękowania oraz gratulacje składamy również na ręce organizatorów za przygotowanie wspaniałej imprezy! Jesteśmy dumni, że możemy wspierać takie inicjatywy!