Informacje organizacyjne - "Wakacyjne Warsztaty Odkrywców Natury 2018" Kościelisko, Zawoja, Białka Tatrzańska

kolonia.jpg

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy dokładne daty i godziny zbiórek oraz przyjazdów dzieci w ramach Wakacyjnych Warsztatów Odkrywców Natury.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi w celu uniknięcia spóźnienia :)

Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych koloniście oraz informacje organizacyjne.

Kolonie ekologiczne w Kościelisku (29.06.2018 r. – 12.07.2018 r.)

· Zbiórka: w holu przy poczekalni na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie o godz. 1845

·  WYJAZD: 1945

·  Przyjazd do Zakopanego o godzinie 821 następnie podróż autokarem do Kościeliska do Domu Wypoczynkowego „Harnaś II”

·  POWRÓT: 12.07.2018 r. -  przyjazd o godzinie 831pociąg relacji Zakopane - Szczecin. Prosimy o odbiór dzieci z peronu.

Kolonie ekologiczne w Zawoi (09.07.2018 r. – 22.07.2018 r.)

·  WYJAZD: 1945

·  Przyjazd do Suchej Beskidzkiej o godzinie 639 następnie podróż autokarem do Zawoi do Domu Wypoczynkowego „Wiktoria”

·  POWRÓT: 22.07.2018 r. -  przyjazd o godzinie 831pociąg relacji Zakopane - Szczecin. Prosimy o odbiór dzieci z peronu.

Kolonie ekologiczne w Białce Tatrzańskiej (16.07.2018 r. -29.07.2018 r.)

Zbiórka: w holu przy poczekalni na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie o godz. 1845

·  WYJAZD: 1945

·  Przyjazd do Nowego Targu o godzinie 755 następnie podróż autokarem do Białki Tatrzańskiej do Domu Wypoczynkowego „Pod Tatrami”

·  POWRÓT: 29.07.2018 r. -  przyjazd o godzinie 831pociąg relacji Zakopane - Szczecin. Prosimy o odbiór dzieci z peronu.

Tak, wszystkie wyjazdy i przyjazdy odbywają się tym samym pociągiem, to żaden błąd ;)

W co powinien być wyposażony każdy kolonista:

1. Ważna legitymacja szkolna z wpisanym nr PESEL – prosimy, aby była na wierzchu, ponieważ wychowawcy na dworcu mogą zbierać wszystkie legitymacje, w razie jej braku rodzice muszą pokryć dodatkowe koszty całego biletu.

2. Duży plecak lub torba turystyczna (zamiast ciężkiej walizki) – prosimy, aby bagaż nie był większy od dziecka :-)

3. Mały plecak na wędrówki (wielkość, która pomieści kurtkę, ciepłą bluzę, prowiant i napój).

4. Krem z filtrem UV.

5. Peleryna/kurtka przeciwdeszczowa.

6. Wygodna odzież dostosowana do warunków pogodowych panujących w górach - na ciepłe i chłodniejsze dni.

7. Wygodne obuwie z twardą podeszwą - na górskie wędrówki.

8. Tenisówki, klapki.

9. Strój kąpielowy/kąpielówki.

10. Ręcznik.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

• Prosimy, aby dzieciom jadącym na kolonie nie pakować na drogę gazowanych napojów i chipsów, aby uniknąć problemów żołądkowych, a dzieciom cierpiącym na chorobę lokomocyjną podać Lokomotiv na 24 godziny przed wyjazdem.
  • Prosimy o przyniesienie na dworzec w dzień wyjazdu 10 zł - odliczoną kwotą - na zieloną czapeczkę LOP (dzieci, które już wcześniej z nami jeździły i zakupiły czapeczki prosimy o ich zabranie).
  • Prosimy, aby nie dawać dzieciom zbyt wartościowych rzeczy na kolonię. Kieszonkowe proszę przekazać wychowawcy przed podróżą (w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz przekazaną kwotą, rozmienione po 10/20 zł).
  • Wszystkie leki muszą trafić do pielęgniarki - opisane wraz z informacją o zaleceniach dotyczących podawania. W przypadku szczególnych informacji dotyczących zdrowia (np. silne alergie) również prosimy o rozmowę w pielęgniarką i wychowawcą.