KOLONIA PLASTYCZNO -SPORTOWE „WARSZTATY EKOLOGICZNE” Oferta wypoczynku w Wiśle (BESKIDY) - lato 2012 r

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
limba.jpg

Do udziału w „Warsztatach ekologicznych” zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Koszt skierowania 1.250 zł, dla członków LOP 200 zł. zniżki. (pomniejszony o dotacje z urzędów powiatowych, miejskich i gminnych).

Koszt obejmuje całość, czyli: dojazd (tam i z powrotem), pobyt (wyżywienie i noclegi), program i jego realizację w trakcie trwania turnusu. Organizowane przez nas kolonie to głównie aktywny wypoczynek , ale jest w nich także czas na zdobywanie praktycznej wiedzy i nawyków proekologicznych. Wpływają na to bardzo atrakcyjne turystycznie i przyrodniczo Beskidy i „perła”, jaką jest Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.

Podczas licznych wycieczek pieszych i autokarowych uczestnicy poznają kulturę i folklor regionu, jego walory przyrodnicze oraz inne atrakcje związane z kolonijną rekreacją. WISŁA – malownicza miejscowość o leczniczym mikroklimacie górskim, położona w dolinie rzeki Wisły u stóp najwyższych szczytów Beskidu Śląskiego.

Dom Wczasowy LIMBA [43-460 Wisła, ul. Górnośląska 5, tel.: (033) 8552296] położony jest przy rozwidleniu wielu szlaków do uprawiania pieszej turystyki górskiej w okolice Szczyrku, Baraniej Góry i Czantorii.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej: http://www.dwlimba.pl

W trakcie pobytu zapewniamy następujące atrakcje:

  • wycieczka autokarowa „Pętlą Beskidzką” Istebna → Koniaków → Żywiec (izba regionalna w chacie Jana Kawuloka – pokaz gry na instrumentach ludowych w Istebnej, wystawy i galerie twórczości współczesnej - koronkarstwo w Koniakowie, rynek w Żywcu),
  • wycieczka autokarowa przez Ustroń do polsko – czeskiego Cieszyna (letni tor saneczkowy i zdobycie Wielkiej Czantorii – najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego w Ustroniu, rynek i atrakcje Cieszyna – zwiedzanie także części czeskiej). 

Oprócz tego koloniści poznają wiele zatykających dech w piersi szlaków podziwiając z nich urokliwe krajobrazy, zdobędą wiele beskidzkich szczytów oraz zachwycać się będą szumem wartkich strumieni i górskich lasów. Na miejscu w ośrodku za dodatkową opłatą istnieje możliwość korzystania z sauny, siłowni oraz gry w bilard; w pobliżu trawiaste boisko do gry w piłkę nożną.

Termin turnusu: 04.07 - 17.07.2012 r.

Poza tym w czasie trwania turnusu będą odbywały się liczne prelekcje ekologiczne, konkursy, turnieje oraz rozgrywki i zajęcia warsztatowe Dla najlepszych nagrody książkowe i rzeczowe. Nie zabraknie takich atrakcji, jak kąpieli w czyściutkiej Wiśle, dyskotek, ogniska z pieczoną kiełbaską i innych imprez kolonijnych według pomysłów uczestników. Do dyspozycji świetlica tv-sat, pin-pong i plac zabaw.

Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, komfortowo wyposażonych w telewizor i łazienkę. Zapewniamy całodobową opiekę wychowawczą i medyczną (w tym leki) oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Należność za skierowanie płatna w kasie biura ZO LOP lub na konto: BGŻ S.A. Oddział Regionalny Szczecin nr 77 2030 0045 1110 0000 0054 8030

Możliwość rozłożenia płatności na raty

KOLONIE NADZOROWANE I WSPIERANE PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY, POSZCZEGÓLNE URZĘDY MIAST I GMIN ORAZ STAROSTWA POWIATOWE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

ZałącznikWielkość
oferta_lato_wisla__2012.pdf37.52 KB