Konferencja "Dobre praktyki dla poprawy klimatu:

Kochani przyrodnicy,

w ubiegłym tygodniu, 19. października, odbyła się wyjątkowa plenerowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, leśników oraz przedstawicieli instytucji związanych z ochroną przyrody i środowiska. W pięknych okolicznościach przyrody w szkółce leśnej w miejscowości Szadzko przyjęli nas przedstawiciele Nadleśnictwa Dobrzany, za co serdecznie dziękujemy. W spotkaniu wzięło udział 25 osób, zgodnie z wymogami sanitarnymi, jakie musieliśmy spełnić w obecnej sytuacji.

W trakcie konferencji uczestnikom została przybliżona tematyka zmian klimatycznych oraz ochrony klimatu. Wygłoszone zostały dwa wykłady:

„Sposoby zapobiegania zmianom klimatycznym”

„Wpływ lasów na stan klimatu”.

Nauczyciele pracujący w szkołach mogli też omówić, w jaki sposób tematy poruszane na konferencji ujmowane są w podstawie programowej oraz jak je zrealizować w czasie roku szkolnego. Za przygotowanie dodatkowych materiałów oraz tematu do dyskusji serdecznie dziękujemy Pani Lilliannie Janeczek, zaangażowanemu nauczycielowi i wieloletniemu działaczowi Ligi.

Po części wykładowej miał miejsce ciepły poczęstunek dla gości oraz dodatkowo odbył się krótki spacer po szkółce oraz terenach nadleśnictwa nawiązujący do tematyki konferencji. Uczestnicy otrzymali również materiały konferencyjne.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim gościom. Jesteśmy pewni, że mimo trudnych warunków, zdobyta wiedza oraz otrzymane materiały urozmaicą pracę zawodową oraz pomogą przekazywaniu wiedzy młodszym pokoleniom. Dziękujemy również Panu Nadleśniczemu Kazimierzowi Pawłowskiemu za ciepłą gościnę oraz Panu Robertowi Kawie za przygotowanie wykładu oraz oprowadzenie naszych gości po wspaniałych terenach Nadleśnictwa Dobrzany.

Konferencja odbyła się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Dobre praktyki dla poprawy klimatu” i została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.