Konferencja przyrodnicza "Segreguję, odzyskuję, nie marnuję"

konf_2017_zcdn_s.jpg

W ubiegły czwartek, 26. października odbyła się konferencja pod hasłem "Segreguję, odzyskuję, nie marnuję' połączona z uroczystym Dniem Nauczyciela.
Konferencja skierowana była do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, a w szczególności dla nauczycieli uczących przedmiotów przyrodniczych, edukatorów ekologicznych oraz osób i działaczy zaangażowanych w ochronę środowiska, a także Nauczycieli Opiekunów Kół LOP w szkołach i przedszkolach.

W trakcie konferencji odbyły się trzy wykłady tematyczne, nawiązujące do reguł prawidłowej segregacji odpadów i jej istocie. Przedstawiono, jak wygląda selektywna zbiórka odpadów na terenie Szczecina oraz sposoby wdrażania i uświadamiania konieczności segregacji odpadów od najmłodszych lat, np. poprzez rozmaite akcje ekologiczne w przedszkolach i szkołach. Wykłady poprowadzone były przez doświadczonych ekspertów:

Pana Marka Jakubowskiego – wiceprezesa MPO w Szczecinie,

Panią Renatę Wiśniewską – nauczycielkę konsultantkę ZCDN z obszaru pedagogiki przedszkolnej, wychowawcę w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Szczecinie,

Panią Małgorzatę Majewską – nauczycielkę konsultantkę ZCDN ds. nauczania biologii i promocji zdrowia.

Spotkanie zakończyło się krótką uroczystością, w czasie której mieliśmy przyjemność podziękować szczególnie zaangażowanym w ubiegłym roku szkolnym nauczycielom – opiekunom Kół LOP za ich ciężką pracę i serce włożone w kształtowanie szacunku dla przyrody i środowiska wśród dzieci i młodzieży. Z rąk przedstawicieli Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody wręczone zostały podziękowania i drobne upominki.
Dla wszystkich uczestników konferencji przygotowane zostały ciekawe materiały konferencyjne.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za zaszczycenie nas swoją obecnością. Mamy ogromną nadzieje, że zaprezentowane wykłady oraz rozmowy w kuluarach zainspirowały Państwa do wytrwałej pracy na rzecz ochrony środowiska, podsunęły mnóstwo pomysłów i naładowały pozytywną energią :)
Zapraszamy na naszego facebooka na krótką relację z tego dnia.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie w ramach kampanii „Segreguję, odzyskuję, nie marnuję!” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Konferencja odbyła się dzięki umowie sponsoringowej z Zarządem Portów Morskich Szczecin i Świnoujście.

Galeria:
Zarząd Portów Morskich Szczecin i Świnoujście