Konferencja "Z lasem na Ty"

z_lasem_na_ty_s.jpg

W dniu 30.10.2018r. mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję przyrodniczą "Z lasem na Ty" w Zachodniopomorksim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Konferencja przeznaczona była dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych oraz edukatorów z terenu całego województwa, oraz leśników, działaczy ekologicznych i wszystkich mieszkańców zainteresowanych tematyką.

W trakcie konferencji zaprezentowano trzy wykłady:

I wykład: „Rośliny drzewiaste: rekordy i znaczenie przyrodnicze” - dr hab. Beata Bosiacka, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego;

II wykład: „Drzewoterapia” – dr hab. Renata Gamrat, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie;

III wykład: „Metody nauczania i środki dydaktyczne wykorzystywane w edukacji przedmiotów przyrodniczych i edukacji ekologicznej” – Małgorzata Majewska, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały materiały konferencyjne: teczki z broszurą edukacyjną oraz notatniki.

Po części wykładowej odbyła się przerwa kawowa, w trakcie której uczestnicy mieli okazję do dyskusji i wymiany doświadczeń.

W trakcie konferencji odbyła się też uroczystość wręczenia odznaki honorowej Gryfa Zachodnodniopomorskiego dla wieloletniej działaczki LOP Pani Wioletty Szłapki przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego oraz podziękowań dla najaktywniejszych nauczycieli-opiekunów Kół LOP za caloroczną pracę na rzecz edukacji ekologicznej najmłodszych.

Dziękujemy wykładowcom, za przekazanie bardzo interesujących treści, które inspirują i poszerzają naszą wiedzę o świecie oraz wszystkim uczestnikom, którzy tę wiedzę pragnęli zdobyć i przekazać dalej.

Konferencja została zorganizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.