Konkurs plastyczny „Sposoby oszczędzania wody”

Kochani!

Przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs! Swoimi talentami plastycznymi będą mogli pochwalić się uczniowe przedszkoli i klas "0", klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie szkół specjalnych, podejmując temat oszczędzania wody.

Woda jest niezbędna do życia na Ziemi, dlatego musimy wspólnie o nią dbać i dzielić się nią z przyrodą - nieocenione jest więc, aby nie zużywać jej więcej, niż potrzeba. Na Wasz pomysły, jak oszczędzać wodę, a przez to chronić przyrodę, czekamy do 20 października.

Szczegóły i regulamin konkursu znajduje się poniżej!

Życzymy powodzenia!

„Sposoby oszczędzania wody”

organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej ZO LOP w Szczecinie w ramach
Kampanii edukacyjno-informacyjnej „Oszczędzam wodę- chronię przyrodę”

dofinansowanej ze środków WFOŚ i GW w Szczecinie

Cele konkursu:
  • uwrażliwienie najmłodszego pokolenia na problemy ekologiczne związane z koniecznością ochrony zasobów wody
  • promowanie działań podejmowanych na rzecz ochrony wody oraz zwrócenie uwagi na możliwości oszczędzania wody, gdyż każda jej kropla jest bezcenna
  • zwrócenie uwagi na rolę wody w przyrodzie
  • rozwijanie zdolności plastycznych i pomysłowości
  • umiejętność wyrażania własnych spostrzeżeń
Uczestnictwo w konkursie:
Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i dzieci ze szkoły podstawowej
Konkurs jest przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:
  • Kategoria I – przedszkola i klasy 0
  • Kategoria II – szkoła podstawowa klasy I - III
  • Kategoria III szkoły specjalne
Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych:
  • Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (farby, kredki) z wykorzystaniem różnych materiałów, powinny być wykonane w formacie A4, nie mogą być przestrzenne
  • Prace powinny zawierać tytuł konkursu
  • Obowiązują wyłącznie prace indywidualne
  • Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu oraz wrażenia artystyczne odbiorcy.
  • Prace powinny zawierać na odwrocie: imię i nazwisko autora oraz kategorię (klasę), dokładny adres szkoły oraz telefon i imię i nazwisko opiekuna.
Sposób przeprowadzenia konkursu:
  • Wykonane prace należy przesłać na adres Ligi Ochrony Przyrody ul.Żubrów1, 71-617 Szczecin w terminie do 20.10.2021 r.
  • Dla laureatów konkursu przeznaczone są atrakcyjne nagrody rzeczowe i książkowe – odbiór osobisty dla uczestników ze Szczecina, dla pozostałych wysyłka pocztą lub odbiór osobisty podczas uroczystego podsumowania konkursu.
  • Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach niezbędnych do przeprowadzenia konkursu i ogłoszenia wyników.
  • Informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie www.lop.szczecin.pl do 10 listopada 2021 roku.
regulamin_konkursu_sposoby_oszczedzania_wody.pdf139.53 KB