Nowa kampania edukacyjno-informacyjna "Dobre praktyki dla poprawy klimatu"

Kochani,

od września ruszamy z naszą najnowszą kampanią edukacyjną, która będzie nosiła tytuł "Dobre praktyki dla poprawy klimatu" i jak już sama nazwa wskazuje dotyczyć będzie zmian klimatycznych. Jest to problem skali globalnej, ale każde działanie naprawcze zaczyna się od tego poziomu lokalnego, dlatego w czasie kampanii będziemy próbowali wyjaśnić, dlaczego zmiany klimatyczne są takim zagrożeniem, jak wyglądają i jakie zjawiska temu towarzyszą oraz skąd się biorą, co jest ich przyczyną i jak można im zapobiegać. Duże znaczenie w trakcie kampanii będą mieć zagadnienia dotyczące jakości powietrza - emisja gazów cieplarnianych jest podstawowym problemem, a ograniczanie tej emisji można rozpocząć od podstawowych czynności  życiu codziennym.
Głownym celem kampanii będzie oczywiście wypracowanie właściwej postawy odpowiedzialności wobec środowiska - w tym roku dbałości o klimat, bo skutki dalszych zmian mogą być katastrofalne, a także zaprezentowanie i odnalezienie nowych działań, które mogą przyczynić się do zminimalizowania negatywnego oddziaływania człowieka na klimat naszej planety.
Odbiorcami kampanii bedą przede wszystkim dzieci i młodzież - najmłodsze pokolenie, które w najbliższych latach będą mieli najwieksze i najdłuższe oddziaływanie na środowisko, dlatego istotne jest uświadamianie od najmłodszych lat; oraz edukatorzy i nauczyciele nauk przyrodniczych - których codzienna praca i postawa kształtuje świadomość ekologiczną i dobre nawyki dzieci i młodzieży.
W trakcie kampanii przewidziane zostały tradycyjnie: konferencja dla nauczycieli, edukatorów i wszystkich zainteresowanych tematyką; konkursy dla dzieci i młodzieży na każdym etapie kształcenia, w tym konkursy plastyczne, na plakat oraz bardzo ciekawy konkurs badawczy, warsztaty dla dzieci, festyn ekologiczny, wydanie wydawnictw edukacyjnych oraz kilka mniejszych wydarzeń, jak na przykład akcja sadzenia drzew w szkołach czy przedszkolach.
Wkrótce ogłosimy regulaminy konkursów, a wszystkie informacje na temat zaplanowanych wydarzeń będą publikowane na naszej stronie, więc zachęcamy do uważnego śledzenia nowych wiadomości ;)