Ogłaszamy konkurs fotograficzna "Czas na las"

Mój Las

Kochani Miłośnicy Przyrody, mamy dla Was nowy konkurs! Jesień to pora, w której las obradza w mnóstwo darów natury, liście zmieniają kolor, a zwierzęta szykują sie do zimowego spoczynku. Dzieje się tam teraz prawdziwa MAGIA! Chcemy, abyście trochę tej magii uchwycili swoimi aparatami ;) Pokażcie nam, co najbardziej zachwyca Was w lesie! Łapcie za aparat i lećcie na spacer do lasu - póki jest piękna pogoda!

Poniżej regulamin konkursu fotograficznego "Czas na las"

Regulamin konkursu fotograficznego „Czas na las”
organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej LOP Okręg w Szczecinie w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej „Z lasem na Ty!”
dofinansowanej ze środków WFOŚ i GW w Szczecinie.

Konkurs adresowany jest do:

• uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI i klasy VII-VIII/gimnazjum) oraz ze szkół średnich z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Cele konkursu:

•  zwrócenie uwagi na piękno naszych lasów oraz uświadomienie młodemu pokoleniu ich znaczenia dla wszystkich żywych istot,
  •  propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży
  •  motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy związanej z lasami oraz rozwijanie zainteresowań w dziedzinie fotografii,
  • uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody i potrzebę jej ochrony,
  • nabycie umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń.

1. Uczestnictwo w konkursie:
Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach:

• Kategoria I – szkoła podstawowa, klasa IV – VI - praca indywidualna
  •  Kategoria II – szkoła podstawowa, klasa VII – VIII/gimnazjum- praca indywidualna
  •  Kategoria III – szkoły średnie - praca indywidualna

2. Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych:

• Wykonanie zdjęcia w formacie A-4 najbardziej urokliwych miejsc w pobliskim lesie przedstawiające: krajobraz, żyjące w nim zwierzęta i rośliny, czy też uchwycenie jakiegoś ciekawego momentu, który ma miejsce w lesie
  • Nadesłane prace nie mogą być wcześniej publikowane i powinny stanowić własność autorów.
  • Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę jakość wykonanych zdjęć, oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu oraz wrażenia artystyczne odbiorcy
  • Prace powinny zawierać na odwrocie fotografii: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora oraz klasę, imię i nazwisko opiekuna, dokładny adres szkoły oraz telefon i e-mail.

3. Sposób przeprowadzenia konkursu:

• Wywołane zdjęcia w formacie A-4 należy przesłać na adres Ligi Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie ul. Żubrów 1, 71-617 Szczecin w terminie do 15.10.2018 r.
  • Nagrodzone zdjęcia będą zaprezentowane na wystawie w szkole, w której będzie odbywać się uroczyste podsumowanie konkursu,
  • Dla laureatów i uczestników konkursu przeznaczone są atrakcyjne nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10-go listopada 2018 r., wyniki podamy na stronie www.lop.szczecin.pl

Powodzenia!