Przedsiębiorca z Naturą 2000 na TY

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
fot. Michał Dworak

Jak prowadzić działalność gospodarczą na obszarach cennych przyrodniczo? Na to pytanie poznają odpowiedź przedsiębiorcy, biorący udział w spotkaniu organizowanym 22 lutego 2013 r. w ramach projektu „Natura i gospodarka - podstawy dialogu"

22 lutego 2013 r. w Szczecinie, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, ul. Piłsudskiego 40/42, sala nr 400 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach Natura 2000, skierowane do przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Podczas spotkania przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz Liderzy Partnerstw Naturowych przybliżą uczestnikom ideę utworzenia sieci Natura 2000 oraz przepisy, które dotyczą tych obszarów, a także zasady prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach Natura 2000, dobre praktyki stosowane w odniesieniu do zasobów przyrodniczych i procedura ocen oddziaływania na środowisko.

Projekt „Natura i gospodarka - podstawy dialogu" realizowany jest przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet V. Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych.

Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości ekologicznej przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na wybranych 16 obszarach Natura 2000 w Polsce. Cechą charakterystyczną projektu jest komunikacja wielostronna, dialog, współpraca i wymiana doświadczeń. Istotą projektu jest także opracowanie rekomendacji i rozwiązań systemowych dla przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarach Natura 2000 lub w ich sąsiedztwie. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie.