Przyrodo nie znikaj

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
Przyrodo nie znikaj

Przyrodo nie znikaj - to projekt edukacyjny, który przeznaczony jest dla niemal 2000 uczniów z 60 szkół województwa zachodniopomorskiego od kwietnia 2012 do końca roku 2013. Każda grupa szkolna weźmie udział  między innymi w 4-dniowych warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu, wyjazdach do Ogrodu Hortulus w Dobrzycy i Wolińskiego Parku Narodowego.

Projekt to jednak nie tylko warsztaty wyjazdowe. To także promocja bioróżnorodności i ochrony przyrody, nauka poznawania środowiska i nauka ekologii.
 
Projekt pod nazwą „PRZYRODO NIE ZNIKAJ!" przygotowany został  przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie. Finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ośrodku edukacji w Lipiu powstała już pracownia komputerowa wyposażona w 17 komputerów i tablicę interaktywną. W dniu podpisania umowy dotacji oddano do użytku Izbę Bioróżnorodności - zamieszczono w niej m.in. tablice gatunkowe roślin i zwierząt, tropy, okazy gatunków zagrożonych. 
 
Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu jak również ZO LOP w Szczecinie nalerzą do Zachodniopomorskiej Sieci Ośrodków Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej, która w ramach swojej działalności realizuje szerokozakrojonie działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz kampanie informacyjno - edukacyjne na terenie naszego województwa oraz o zasięgu ogólnopolskim.