Regulamin konkursu „Prezent dla przyrody”

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
images.png

Z przyjemnością ogłaszamy, że organizujemy konkurs " Prezent dla środowiska" dla dzieci i młodzieży z wojewoództwa zachodniopomorskiego. Konkurs organizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Segreguję, odzyskuję, nie marnuję!”dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych (klasy IV - VI), gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest: podniesienie świadomości ekologicznej i przyrodniczej dzieci i młodzieży, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska naturalnego oraz wyrobienie ekologicznych nawyków ze szczególnym zwróceniem uwagi na odpowiedzialność za stan środowiska, w jakim żyjemy, nabycie przez młodzież umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń i doświadczeń przyrodniczych.

Konkurs jest przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I - młodzież szkół podstawowych klas IV-VI,

Kategoria II - młodzież ze szkół podstawowych klas VII-VIII,

Kategoria III- młodzież ze szkół średnich.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

- przedmiotem konkursu jest dokumentacja działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska i przyrody w ciągu 14 dni,

- obowiązują wyłącznie prace indywidualne,

- praca polegała będzie na stworzeniu prezentacji multimedialnej (wraz ze szczegółową dokumentacją działań w formie zdjęć, selfie, krótkich filmików), w której zostaną przedstawione i opisane szczegółowe działania na rzecz ochrony przyrody. Do zadań należeć mogą: opieka nad pomnikiem przyrody, alejką przy szkole, ogrodem przedszkolnym, miejscem o szczególnych walorach przyrodniczych (jezioro, staw, park),itp. Hasłem przewodnim konkursu jest: „Zostań eko-opiekunem”. Działania uczestników konkursu są prezentem dla przyrody,

- do pracy, oprócz prezentacji należy dołączyć szczegółowy opis dotyczący własnych obserwacji oraz własnymi wnioskami,

- prace konkursowe muszą być opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, dokładnymi danymi teleadresowymi szkoły,

- obowiązują prezentacje multimedialne do uznania autora pozostawia się oprawę, liternictwo i inne sprawy związane z szatą graficzną.

Część opisowa powinna zawierać około 2 stron dokumentu tekstowego (czcionka 14).

Prace konkursowe należy przesyłać do biura Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie na adres biuro@lop.szczecin.pl, w terminie do 5-go czerwca 2017 roku, informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie www.lop.szczecin.pl do 15-go czerwca 2017 roku.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie :)