Relacja ze Szkolenia Przyrodniczego "Człowiek a środowisko"

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
spb217624.jpg

Szkolenie odbyło się 21 listopada 2012 r. dzięki współpracy LOP Okręgu w Szczecinie oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra. PGE GiEK S.A. - głównego sponsora szkolenia. Skierowane było do  pracowników Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra. Zaproszonymi gośćmi byli także nauczyciele z Powiatu Gryfińskiego. 

W trakcie odbyły się trzy atrakcyjne wykłady wygłoszone przez pracowników naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Pierwszy wykład, wygłoszony przez Panią Doktor Renatę Gamrat z Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska ZUT dotyczył korzystnego wpływu zdrowej diety i aktywności fizycznej na organizm człowieka. Uczestnicy poznali składniki pokarmowe oraz zasady ich łączenia w trakcie posiłku. 

Drugim Prelegentem była Pani Dr inż. Agata Markowska - Szczupak z Zakładu Biotechnologii ZUT, która zadała pytanie czy należy bać się żywności zawierającej GMO.  W trakcie wykładu słuchacze poznali fakty przemawiające za i przeciw modyfikacjom genetycznym tak, że każdy miał szanse wyrobić własną opinię. 

Ostatni wykład został wygłoszony przez Panią Mgr inż. Małgorzatę Friedrich z Pracowni Zapachowej Jakości Powietrza ZUT i dotyczył zapobiegania uciążliwości zapachowej. Znalazły się w nim informacje między innymi na temat źródeł, rozprzestrzeniania się i pomiarów zapachowych zanieczyszczeń powietrza. Po wykładzie studenci z Koła Zapachowej Jakości Powietrza zorganizowali dla uczestników warsztaty olfaktometryczne, podczas których zostały zaprezentowane metody stosowane w Pracowni.

Galeria: 
Szkolenie "Człowiek a środowisko"
Szkolenie "Człowiek a środowisko" 1
Szkolenie "Człowiek a środowisko" 2
Szkolenie "Człowiek a środowisko" 3