Szczegóły etapu okręgowego XXXVI OWE

Drodzy Uczestnicy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Drodzy Opiekunowie,

przedstawiamy kolejne szczegóły dotyczące etapu okręgowego XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na trwającą pandemię, etap okręgowy przeprowadzony będzie poprzez przygotowanie praz badawczych przez zakwalifikowanych do etapu okręgowego uczestników oraz ich ocenę przez jury KW OWE. Jedyną formą przystąpienia do etapu okręgowego jest właśnie przygotowanie pracy badawczej oraz przesłanie jej do dnia 8 maja br (liczy się data stempla pocztowego) do właściwego Komitetu Wojewódzkiego.

Do wyboru będą w tym roku dwa tematy, na które będzie można przygotować pracę badawczą. Zostaną one ogłoszone 17 kwietnia na stonie http://ekoolimpiada.pl

Pracę badawczą należy przedstawić za pomocą prezentacji w programie PowerPoint (30-40 slajdów) i przesłać do Komisji na nośniku zewnętrznym - płycie CD lub pendrive (wskazane jest przesłanie obu nośników, dla bezpieczeństwa, polecamy także zapisanie prezentacji również w starszej wersji PowerPointa, jeśli ktoś korzysta z nowszej wersji programu i nagranie na nośnik obu wersji). Praca musi zawierć bibliografię (aktualną literaturę, a nie odnośniki do stron internetowych!), własne grafiki, fotografie czy filmy.
Praca powinna być jak najdokładniej opisana, a ponadto na osobnej kartce należy przedstawić najważniejsze informacje:

• imię i nazwisko,
  • data i miejsce urodzenia,
  • klasa, jej profil oraz pełna nazwa szkoły,
  • imie i nazwisko opiekuna merytorycznego,
  • dane kontaktowe uczestnika - adres do korespondecnji, numer telefonu oraz aktualny adres e-mail.

Bardzo proimy o czytelne umieszczenie danych - ułatwi to kontakt z uczestnikami.

Do pracy niezbędę jest także dołączenie oświadczenia o samodzielnym wykonaniu pracy!

Podsumowując do Komisji Wojewódzkiej należy przesłać: pracę badawczą w PowerPoincie na CD lub pendrive (a najlepiej w obu wersjach :), kartkę z dokładnymi danymi oraz oświadczenie.

Pracę należy przesłać wyłącznie listem poleconym na wskazane dane:

Danuta Chodyniecka

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie
ul. Żubrów 1,
71-617 Szczecin

Przesłane prace zostaną ocenione przez Jury konkursowe według JEDNOLITYCH kryteriów objętych klauzulą tajności. Jury wyłoni 7 autorów najlepszych prac, którzy zostaną reprezentantami województwa na zdalnym etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 4 czerwca - część pisemna, 5 czerwca - część usta. Z uczestnikami, którzy zkwalifikowali się do etapu centralnego Głowny Komitet skontktuje się osobiście, aby przekazać wszystkie szczgóły dotyczące etapu centralnego.

Tytuł finalisty zostanie przyznany po sprawdzeniu testu pisemnego, natomiast najlepsza 10 wyłoniona do częsci ustnej otrzyma tytuł laureata.

Przypominamy, że do etapu okręgowego zakwalifikowało się trzech najlepszych reprezentantów szkoły, pod warunkiem, że uzyskali min. 40 punktów.
W województwie zachodniopomorskim są to uczniowe ze szkół:

XIII LO w Szczecinie,
IX LO w Szczecinie,
Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie,
II LO w Szczecinie,
Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu
II LO w Koszalinie,
V LO w Koszalinie,
I LO w Koszalinie,
Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinku,
I LO w Szczecinku,
Zespół Szkół w Świdwinie

Mamy nadzieję, że wszystko jest już jasne ;) Zapraszamy 17 kwietnia na stronę www.ekoolimpiada.pl, i czekamy z niecierpliwością na Wasze prace!

Życzymy ciekawych pomysłów i powodzenia!