SZKOLENIE DLA OPIEKUNÓW KÓŁ LIGI OCHRONY PRZYRODY W OŚRODKU SZKOLENIOWO - BADAWCZYM W ZAKRESIE ENERGII ODNAWIALNEJ W OSTOI

11 czerwca 2010 roku odbyło się szkolenie dla Opiekunów szkolnych i przedszkolnych Kół LOP oraz Dyrektorów szkół i przedszkoli, w których Koła działają, zorganizowane przez ZO LOP w Szczecinie. Szkolenie miało miejsce w Ośrodku Szkoleniowo - Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi w ramach realizacji projektu: "Szczecińska Sieć Edukacji Ekologicznej na Rzecz Środowiska", dofinansowanego ze środków MF EOG.

Uczestnicy szkolenia zostali powitani przez Panią Magdalenę Klerę - kierownika ośrodka, następnie wygłoszona została prelekcja, podczas której zaprezentowane zostały informację na temat historii ośrodka oraz wiele informacji na temat odnawialnych źródeł energii. Po prelekcji odbyło się zwiedzanie ośrodka i demonstracja urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej m.in. kolektorów słonecznych, fotoogniw, pompy ciepła, kotła biomasowego. Podczas pobytu w Ostoi uczestnicy mieli okazję zobaczyć wodowanie żółwi czerwonolicych w stawie znajdującym się przy pałacu. Na zakończenie szkolenia zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami.

Galeria: