Szkolenie edukacyjno - przyrodnicze w Drawskim Parku Krajobrazowym

Drawieński Park Krajobrazowy

4 października 2010 roku została zorganizowana Wycieczka edukacyjno - przyrodnicza do Drawskiego Parku Krajobrazowego za szczególnym uwzględnieniem Ostoi Drawskiej - obszaru Natura 2000. Uczestnikami byli Opiekunowie Szkolnych i Przedszkolnych Kół LOP.

Szkolenie rozpoczęło się od zwiedzania Oddziału do spraw edukacji i promocji obszarów Natura 2000 przy Wydziale Spraw Terenowych I w Złocieńcu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, gdzie odbyła się prelekcja dotycząca Ostoi Drawskiej - gatunków i siedlisk występujących na terenie, jej położenia oraz ukształtowania ternu.

Po prelekcji wszyscy uczestnicy przeszli ścieżką przyrodniczą "Jezioro Czarnówek", gdzie mogli zapoznać się z niezwykle cennymi przyrodniczo ekosystemami charakterystycznymi dla Drawskiego Parku Krajobrazowego, jak na przykład:

• Stanowisko bagna zwyczajnego,
  • torfowisko wysokie,
  • starodrzew wysoki czy
  • Rezerwat przyrody Jezioro Czarnówek.

Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Galeria:
Szkolenie edukacyjno - przyrodnicze w Drawskim Parku Krajobrazowym