Szkolenie edukacyjno - przyrodnicze w Drawskim Parku Krajobrazowym

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
Drawieński Park Krajobrazowy

4 października 2010 roku została zorganizowana Wycieczka edukacyjno - przyrodnicza do Drawskiego Parku Krajobrazowego za szczególnym uwzględnieniem Ostoi Drawskiej - obszaru Natura 2000. Uczestnikami byli Opiekunowie Szkolnych i Przedszkolnych Kół LOP.

Szkolenie rozpoczęło się od zwiedzania Oddziału do spraw edukacji i promocji obszarów Natura 2000 przy Wydziale Spraw Terenowych I w Złocieńcu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, gdzie odbyła się prelekcja dotycząca Ostoi Drawskiej - gatunków i siedlisk występujących na terenie, jej położenia oraz ukształtowania ternu.

Po prelekcji wszyscy uczestnicy przeszli ścieżką przyrodniczą "Jezioro Czarnówek", gdzie mogli zapoznać się z niezwykle cennymi przyrodniczo ekosystemami charakterystycznymi dla Drawskiego Parku Krajobrazowego, jak na przykład:

  • Stanowisko bagna zwyczajnego,
  • torfowisko wysokie,
  • starodrzew wysoki czy
  • Rezerwat przyrody Jezioro Czarnówek.

Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Galeria: 
Szkolenie edukacyjno - przyrodnicze w Drawskim Parku Krajobrazowym
Szkolenie edukacyjno - przyrodnicze w Drawskim Parku Krajobrazowym