TARGI ŻYWNOŚCI I PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH ORGANIC 2010

Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie wraz ze studentami z Rady Młodzieżowej LOP był współorganizatorem Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Organic, które odbyły się w dniach 23 - 25.04. 2010 roku na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich z okazji obchodów DNI ZIEMI 2010.

W trakcie imprezy odbyły się dwie konferencje - "Zdrowa Żywność" i "Ogród Ekologiczny". Prowadzony był także konkurs dla uczniów szkół średnich - "Zdrowe odżywanie i zdrowy tryb życia". Pierwszym etapem konkursu był pisemny test, po którym wyłoniono szóstkę osób. Finaliści przeszli do drugiego, decydującego etapu, gdzie musieli ustnie udzielić odpowiedzi na zadany temat. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe oraz materiały edukacyjne.

Drugiego dnia targi zostały urozmaicone przez rajd rowerowy oraz bieg, które wystartowały spod hali MTS. Odbyła się także akcja "Sprzęt za sadzonkę", podczas której zbierany był zużyty sprzęt RTV i AGD.

Za pomoc w uzyskaniu sadzonek dziękujemy Panu Nadleśniczemu Tadeuszowi Piotrowskiemu z Nadleśnictwa Nowogard.

Galeria:
Dzień Ziemi 2010 Organic