Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela/ Opiekuna Koła LOP połączone z konferencją "Nietoperze - przyjaciele, a nie wrogowie"

Szczecińska Sieć Edukacji Ekologicznej na Rzecz Środowiska

Konferencja pod tytułem "Nietoperze - przyjaciele, a nie wrogowie" odbyła się 23 października 2010 r. w Gimnazjum nr 6 przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie w ramach projektu "Szczecińska Sieć Edukacji Ekologicznej na Rzecz Środowiska" dofinansowanego ze środków MF EOG, realizowanego wraz z Urzędem Miejskim w Szczecinie.

Zaproszonymi gośćmi byli głównie nauczyciele - Opiekunowie Kół Ligi Ochrony Przyrody z terenu całego woj. zachodniopomorskiego a także przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Urzędu Miejskiego z Wydziału Ochrony Środowiska, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Kół Naukowych oraz mediów. Część wykładowa składała się z czterech prelekcji:

1. "Fakty i mity o nietoperzach",
  2. " Edukacja dzieci i młodzieży z zakresu ochrony nietoperzy",
  3. "Ochrona zimowisk i kolonii letnich nietoperzy w wybranych województwach" oraz
  4. "Własne doświadczenia z nietoperzami".

Po zakończeniu części konferencyjnej uczniowie gimnazjum nr 6 przygotowali dla gości występ szkolnego kabaretu, po czym dwudziestu wybitnie aktywnych nauczycieli, w nagrodę za swoją pracę społeczną, otrzymało Złotą Honorową Odznakę Ligi Ochrony Przyrody. Pozostałym, aktywnie działającym Opiekunom Kół LOP, zostały wręczone podziękowania.

Następnego dnia odbyło się zwiedzanie zamieszkałych przez nietoperze bunkrów przy jeziorze Szmaragdowym w Puszczy Bukowej. Cała uroczystość była nagrodą za aktywną działalność Opiekunów Kół LOP na rzecz ochrony przyrody oraz zachętą do dalszej współpracy z Ligą.