Uroczyste podsumowanie VIII edycji konkursu wojewódzkiego "Żyj z przyrodą w zgodzie"

Woliński Park Narodowy. Fot. Ł.Wyka

Uroczyste podsumowanie VIII edycji konkursu wojewódzkiego

"Żyj z przyrodą w zgodzie"

Uroczyste podsumowanie VIII edycji konkursu "Żyj z przyrodą w zgodzie" odbyło się 19 listopada 2010 roku w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Szczecinie, które już kolejny raz było gospodarzem uroczystości. Uczestnikami konkursu byli Opiekunowie Przedszkolnych Kół LOP, którzy mieli za zadanie, w postaci kroniki, zaprezentować program przyrodniczy jaki realizowali w roku szkolnym 2009/2010.

Komisja konkursowa wytypowała zwycięzców w dwóch kategoriach:

• w kategorii "Całe przedszkole"
  1. pierwsze miejsce zdobyło Przedszkole Publiczne Nr 72 w Szczecinie, nauczycielki: Pani Agnieszka Bis-Wilczyńska i Anna Pankowska,
  2. drugie miejsce uzyskało Przedszkole Publiczne Nr 3 "Pentliczek" w Szczecinie, nauczycielki: Panie Renata Wiśniewska i Małgorzata Szpakowska,
  3. trzecie miejsce zdobyło Przedszkole Publiczne Nr 61 w Szczecinie, nauczycielki: Panie Anita Zalepa i Bogna Kudzia;
  • w kategorii "Grupa przedszkolna"
  1. pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 1 w Świnoujściu, nauczycielki: Panie Beata Barańska i Teresa Domalewska,
  2. drugie miejsce zdobyło Przedszkole Publiczne nr 73 w Szczecinie, nauczycielki: Panie Grażyna Krawczyk i Jolanta Borek,
  3. trzecie miejsce uzyskało Przedszkole Miejskie nr 3 w Świnoujściu (nauczycielki: Panie Beata Bereza i Wioletta Szłapka).

Komisja konkursowa podczas oceny kronik brała pod uwagę atrakcyjność metod i form pracy z dziećmi i środowiskiem, ilość konkursów przyrodniczych i innych imprez ekologicznych; współpracę z rodzicami i innymi partnerami w ramach inicjatyw i przedsięwzięć podejmowanych przez przedszkola; sposób prezentacji dokonań (estetyka, pomysłowość szaty graficznej) i wykorzystanie technologii komputerowej. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Zachęcamy do aktywnej pracy w bieżącym roku szkolnym i zapraszamy do udziału w kolejnej - IX edycji konkursu.