Wyniki konkursu "Mój Las" - edycja XXX

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
las102.jpg

Z radością przedstawiamy wyniki regionalnego etapu XXX edycji konkursu „Mój Las”, który co roku zachęca nas do poznawania zagadek z leśnego świata, poszerzania wiedzy i kształtowania opinii.

Konkurs skierowany był dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, podzielonych na kategorie wiekowe:
1. Kategoria I – młodzież szkół podstawowych klas I - III (wiek 7-10 lat),
2. Kategoria II – młodzież szkół podstawowych klas IV - VI (wiek 11-12 lat),
3. Kategoria III – młodzież gimnazjów (wiek 13-15 lat),
4. Kategoria IV – młodzież liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych ponadgimnazjalnych (wiek 16-18 lat).

Dla każdej kategorii przypisany był odpowiedni temat pracy:
1. Kategoria I – Dzień i noc w lesie,
2. Kategoria II – Drzewo i jego funkcje w przyrodzie,
3. Kategoria III – Znaczenie drewna dla lasu i ludzi,
4. Kategoria IV – Gospodarka leśna a sukcesja naturalna – za i przeciw.

Nadesłane w tym roku pracy stały na bardzo wysokim poziomie, były ciekawe, wyróżniały się szatą graficzną i pomysłowością wykonania. Po burzliwych obradach komisji konkursowej udało się wyłonić te najciekawsze:

I kategoria wiekowa - "Dzień i noc w lesie"
I miejsce: Amelia Trepkowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowogardzie
Opiekun: Urszula Zajda
II miejsce: Bartosz Piwowarczyk, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Nowogardzie
Opiekun: Beata Siedlecka
III miejsce ex aequo: Wiktoria Skrajda, Szkoła Podstawowa w Orzechowie
Opiekun: Aneta Płusa
III miejsce ex aequo: Martyna Gurazdowska, Szkoła Podstawowa w Orzechowie
Opiekun: Aneta Płusa
Wyróżnienie: Agata Kapella, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowogardzie
Opiekun: Grażyna Potyrańska
Wyróżnienie: Wiktoria Ptaszek, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowogardzie
Opiekun: Urszula Zajda

II kategoria wiekowa – „Drzewo i jego funkcje w przyrodzie”
I miejsce: Aleksandra Łazińska, Zespół Szkół w Krzęcinie – praca zgłoszona do etapu ogólnopolskiego
Opiekun: Małgorzata Matuszak
II miejsce: Kamil Mikołajczyk, Szkoła Podstawowa w Orzechowie
Opiekun: Aneta Płusa
III miejsce: Aleksandra Woźniak, Szkoła Podstawowa Nr 16 w Szczecinie
Opiekun: Katarzyna Wojciechowska

III kategoria wiekowa – „Znaczenie drewna dla lasu i ludzi”
I miejsce: Aleksandra Rutkowska, Zespół Szkół w Krzęcinie – praca zgłoszona do etapu ogólnopolskiego
Opiekun: Małgorzata Matuszak
II miejsce: Julia Ujek, Gimnazjum Nr 6 w Szczecinie
Opiekun: Zofia Sokołowska
III miejsce: Wiktoria Witan, Gimnazjum Nr 6 w Szczecinie
Opiekun: Zofia Sokołowska

IV kategoria wiekowa – „Gospodarka leśna a sukcesja naturalna – za i przeciw”
Wyróżnienie: Wiktoria Rozmacińska, Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinku
Opiekun: Joanna Pawłowicz

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zaangażowanie i kreatywność, a opiekunom za nadzór nad pracami. Z całego serca gratulujemy laureatom i wyróżnionym i mocno trzymamy kciuki za autorów prac w etapie ogólnopolskim!