ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W VII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKO-ZDROWOTNEGO

la_boqueria.jpg

Gimnazjum nr 5 w Szczecinie oraz Oddział Miejskiego Zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Eko-Zdrowotnego. Wzorem ubiegłych lat konkurs obejmie wiedzę z zakresu ekologii oraz szeroko pojętego zdrowia. Celem konkursu jest:

-  upowszechnianie niezbędnej wiedzy do kształtowania nawyków prozdrowotnych i proekologicznych,

-  motywowanie do działań na rzecz zdrowia własnego i zdrowia innych ludzi,

-  tworzenie w szkołach klimatu sprzyjającego zdrowiu,

-  kształcenie ludzi świadomych zagrożeń płynących z niefrasobliwego traktowania środowiska przyrodniczego.

Zgłoszenia do konkursu prosimy nadsyłać do 08 kwietnia 2013 roku na adres:

ul Komuny Paryskiej 20

email: gim5@um.szczecin.pl

Tel/fax (091) 442 36 33

Konkurs odbędzie się 11 kwietnia 2013 r o godz. 11. 00 w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie.

Uczniowie ( maksymalnie 3 z każdej szkoły) biorący udział w tej intelektualnej potyczce będą rozwiązywać test składający się z kilkudziesięciu pytań w formie testu jednokrotnego wyboru.

Zakres materiału obowiązujący uczestników konkursu:

-          zasady właściwego żywienia,

-          potrzeby pokarmowe ludzi,

-          przyczyny i skutki niewłaściwego żywienia,

-          składniki pokarmowe i ich znaczenie dla organizmu,

-          wpływ używek na zdrowie człowieka,

-          choroby, ich objawy, skutki i sposoby zapobiegania im,

-          właściwe wykorzystania czasu wolnego,

-          problemy związane z ochroną środowiska,

-          sposoby zapobiegania dewastacji środowiska naturalnego i formy ochrony przyrody,

-          rodzaje zanieczyszczeń środowiska,

-          zagadnienia związana z ekologią.

Konkurs obejmuje głównie wiedzę z zakresu treści nauczania w gimnazjum, w mniejszym zakresie wiedzę upowszechnianą poprzez środki masowego przekazu i literaturę popularno-naukową.

Prace konkursowe zostaną sprawdzone przez jury powołane przez organizatorów konkursu.

Uczniowie, którzy uzyskają najlepszy wynik (nie więcej niż 10 uczestników konkursu) otrzymają nagrody książkowe oraz Dyplomy Laureata Wojewódzkiego Konkursu Eko-Zdrowotnego. Przewidywane są również Dyplomy Wyróżnienia.

Wyniki konkursu oraz termin podsumowania konkursu podane zostaną na stronach internetowych szkoły.